Yaşam

Deprem bölgesinden dönen Berfu Yenenler’in hikayeleri Fatih Altaylı’yı ağlattı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde ağır tahribata yol açtı. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği sarsıntıların ardından Eser- berfu yemişdün gece çift Fatih Altaylıprogramına konuk oldu.

“VOLKAN DEMİREL VE ​​GÖKHA ZAN’IN VİDEOLARI BAŞKA GERÇEKLERLE BESLENİYOR”

Deprem sonrası yaşadıkları süreci anlatan Eser Yenenler, “Sosyal medyadan ‘Kardeşimiz, ailemiz orada enkaz altında’ diye mesajlar alıyorduk. Sosyal medyayı kullanarak destek olmaya çalıştık.Sonra Berfu’yu bire bir görmek istedik.Berfu TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) gönüllüsü.O da TEGV ile iletişime geçti.”

“İNSANLAR GÜVENLİ OLANA KADAR İŞİN TAKİP ETMEYECEĞİZ”

“400 kişilik çadır kentte her çadırda ortalama 15 kişi kalıyordu, altı tuvalet ve iki banyo vardı. Ayakta kalan binalarda insanlar büyük ölçüde gitmiş ama yoksullar çadır kentte kalmıştı. Van Belediyesi de çok yardımcı oldu.Biz arabada yattık.Bir yandan da aslında şimdi başlıyor.Bu süreç çok uzun.Biz hep gideceğiz.İnsanlara o kadar iyi geldik ki’ hissini hissettik. Unutulmayacağız.’ Bunun üzerine çalışıyoruz.”

ÇOCUKLARDAN KONUŞUYOR, GÖZYAŞLARINI KONTROL EDEMİYOR

TEGV’e ait ateşböceği tırları ile bölgeye geçtiklerine değinen, berfu yemiş Çocuklarla yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Duygusal anlar yaşayan Yenenler, “Suriye’den gelen çok çocuk var. Türk ve Suriyeli çocuklar kardeş gibidir. En zor duruma rağmen en keyiflisi ve pozitifi çocuklardı. Bu daha da acı. Verilen pastayı bile soruyorlar.” onlara, ‘Sen de ister misin abla?'”

BERFU YENENLER FATİH ALTAYLI’NIN SÖZLERİ Ağlıyor

berfu yemiş

haberbayrampasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu