Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Baykal’ın cenazesine katıldı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal son yolculuğuna uğurlanıyor.

Baykal’ın cenaze namazı, öğle namazına müteakip Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılındı.

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Baykal’ın cenazesi Devlet Mezarlığı’na defnedilecek.

TBMM’DE DÜZENLENEN TÖREN

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Deniz Baykal’ın eşi Olcay, oğlu Ataç, kızı Aslı Baykal ve yakınlarının yanı sıra Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Genel Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı . Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Millet Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Başbakan Tansu Çiller, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve eski politikacılar.

Özgeçmişinin okunup saygı duruşunda bulunulmasının ardından Deniz Baykal’ın oğlu Ataç ve kızı Aslı Baykal birerer konuşma yaptılar.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, hayatta kalanlara sabır ve metanet dileyen Ataç Baykal, siyasetçinin kendisi için yaşamadığını, tüm hayatının başkalarının etrafında şekillendiğini söyledi.

Bunun çok zor bir yaşam biçimi olduğundan bahseden Ataç Baykal, babasının doğuştan siyasetçi olduğunu belirtti. Babasının işini çok sevdiğini vurgulayan Ataç Baykal, Deniz Baykal’ın Türkiye için son ana kadar çalıştığını ve elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

Aslı Baykal, Deniz Baykal’ın siyasi duruşunu herkesin bildiğini, babasının entelektüel, neşeli ve iyi kalpli, hayallerinin peşinden koşan biri olduğunu belirterek; Eve siyaseti asla getirmediğini söyledi.

Konuşmaların ardından Deniz Baykal için dualar edildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu